T4B BIKE TEAM PODSUMOWUJE SEZON 2016

Zawodnicy T4B Bike Team zakończyli sezon sportowy 2016, odstawili rowery, weszli w okres roztrenowania, aby ponownie od końca listopada wystartować z przygotowaniami do nowego sezonu.

8 maja na Skoda Velo Toruń – wyścigu zorganizowanym przez Michała Kwiatkowskiego (Mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 roku oraz drużynowy mistrz świata w jeździe na czas w barwach Etixx-Quick Step z roku 2013.) – Sławek Sokolnicki zdobył 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, a drużynowo team zajął 2 miejsce. Frekwencja startujących była wysoka, bowiem na linii startu stanęło blisko 1,5  tysiąca zawodników.

Przygotowanie, energię i wiedzę ukierunkowali na dwa cykle wyścigów kolarstwa górskiego: Lotto Poland Bike, Mazovia MTB i 2 cykle wyścigów kolarstwa szosowego: Kross Road Tour i ŻTC Bike Race.

W 2016 roku główny nacisk team położył na cykl Lotto Poland Bike. Po całym roku startów wiadomo już, że poziom jaki reprezentuje ten cykl jest bardzo wysoki. W klasyfikacji generalnej drużyna zajęła 21 miejsce na 138 rywalizujących. Warto tu odnotować wysokie miejsca poszczególnych zawodników w swoich kategoriach wiekowych: Radosław Kamiński 4 miejsce, Arek Wyszkowski 7 miejsce, Martin Fedor 9 miejsce, Marcin Rogiński 12 miejsce. Drugim cyklem była Mazovia MTB gdzie drużynowo zajęliśmy 24 miejsce na 121 sklasyfikowanych. Najlepiej w swoich kategoriach wiekowych sezon zakończyli: Paweł Słupek 9 miejsce, Marcin Lange 9 miejsce, Sławek Sokolnicki 7 miejsce, Irek Krajza 8 miejsce.

Wisienką na torcie był pierwszy w licznym gronie start w etapówce górskiej Beskidy MTB Trophy uważanej za jedną z najcięższych etapówek w Polsce, a nawet w Europie. O poziomie trudności imprezy świadczy fakt, że na 700 osób startujących aż 129 nie ukończyło wyścigu. Trophy są kwitowane w środowisku kolarskim jako „pure mtb”.

Największy sukces nasi kolarze osiągnęli w wyścigach szosowych, do których przygotowali się bardzo intensywnie. Cykl ŻTC Bike Race posłużył do szlifowania techniki jazdy w peletonie. Główny nacisk zawodnicy położyli na cykl Kross Road Tour. To tu T4B Bike Team zajął  w klasyfikacji drużynowej 3 miejsce. Najlepszy zawodnik Gabriel Girau (urodzony w Hiszpanii, mieszka i pracuje w Ciechanowie) zajął 1 miejsce w kat. wiekowej i 1 miejsce open w klasyfikacji generalnej. Zbyszek Bober zdobył 1 miejsce w klasyfikacji generalnej kat wiekowej i 34 open, Arek Wyszkowski 5 w kat wiekowej i 13 open, Rafał Kłos 4 miejsce w kat wiekowej i 15 open, Sławek Sokolnicki 7 w kat wiekowej i 27 open.

To był świetny sezon wyścigów dla Gabriela Girau, który także w cyklu ŻTC Bike Race zdobył 1 miejsce w kategorii wiekowej i 1 miejsce open. Ważnym zwycięstwem w tym roku dla Gabriela jest 1 miejsce  na ŠKODA Poznań Bike Challenge (UCI Gran Fondo World Series) na dystansie 50km – cykl UCI Gran Fondo World Series to seria zawodów organizowanych na całym świecie, między innymi w Dubaju i St. Tropez).