MPKS ORKA

Młodzieżowy Pływacki Klub Sportowy ORKA to Stowarzyszenie, które rozpoczęło swoją działalność w grudniu 1998 roku z inicjatywy grupy 33 osób fanów pływania, których marzeniem było utworzenie pierwszego w Ciechanowie profesjonalnego klubu pływackiego dla dzieci i młodzieży.

Przez 6 lat Prezesem Klubu był Wojciech Niestępski, a trenerami Dariusz Kurzątkowski i Zbigniew Grochowski, który szkoleniem  zajmuje się do dnia dzisiejszego.

Przez te wszystkie lata wielu zawodników naszego klubu odnosiło duże sukcesy sportowe

na różnych imprezach pływackich.

W 2004 roku  nastąpiła zmiana  Prezesa Zarządu Klubu – został nim  Andrzej Bola,  który pełnił  swoją funkcje do 2009 roku, a przez następne 3 lata do 2012r. Prezesem MPKS ORKA był  Marek Chmieliński. Obecnie funkcję Prezesa pełni Sławomir Jemielita.

Jednocześnie w 2004 r  szkoleniem sekcji juniorów młodszych zajął się Michał Chlastosz – w chwili obecnej trener Płetwala  Mława .

Zawodnicy skutecznie rywalizują ze swoimi kolegami z innych klubów – i to z dużym powodzeniem – podczas różnych zawodów pływackich. Z sezonu na sezon poprawiają swoje  „życiówki „ i osiągają coraz lepsze  rezultaty na zawodach.

Spółka T4B gorąco kibicuje młodym pływakom z klubu ORKA.

„Wspierając młodzież w ich sportowych poczynaniach chcemy wyrazić wiarę w potencjał jaki niosą ze sobą młode pokolenia. W sprzyjających warunkach jakim jest MPKS ORKA dzieci z pasją pływacką mają szansę realizować swoje marzenia” – mówi Prezes Zarządu T4B, Robert Szczepankowski.

Do góry