POLISH ACONCAGUA EXPEDITION 2017

Aconcagua (6959m npm) położona jest w Andach i jest najwyższym szczytem obu Ameryk oraz najwyższym szczytem świata poza kontynentem azjatyckim. Nazwę zaczerpnięto z języka quehua i w wolnym tłumaczeniu oznacza kamienny wartownik lub kamienny wojownik.

844392

W naszej działalności oprócz biznesu fascynują nas nietypowe zmagania sportowe. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć polską ekspedycję na Aconcaguę. Wyprawa będzie trwała od 11 do 31 stycznia 2017 r.

Pomysł zrodził się 2 lata temu po zdobyciu przez grupę wspinaczy Mt Blanc i Kilimandżaro. W ekspedycji bierze udział 14 osób, które tylko częściowo znają się z poprzednich wypraw. Jedno jest pewne, każdy z uczestników ma za sobą górskie osiągnięcia (w większości są to szczyty wchodzące w skład Korony Ziemi: Mt Blanc , Elbrus, Kilimandżaro czy Mc Kinley). Nie ma tu miejsca dla nowicjuszy, gdyż Góra jest wymagająca. Największe wyzwanie to wysokość, zimno i wiatr, który może wiać z prędkością 80-100 km/h.

Każdy z uczestników na co dzień wykonuje swoją pracę zawodową; studentka weterynarii, projektantka ubrań z Londynu, pracownik Muzeum Azji i Pacyfiku, menedżer restauracji. Wszystkich łączy miłości do Gór Wysokich i ambicja aby podnosić sobie poprzeczkę.

Wyprawa finansowana jest ze środków własnych i sponsora.

W planie uczestników są oczywiście inne szczyty np. Pik Lenina czy Carstensz Piramid w Papui Nowej Gwinei.

 

1

 

Plan Wyprawy:

Mendoza- organizacja zezwoleń, mułów, gazu i żywności.

Przejazd do Penitentes- 2900 m n.p.m, wstępna aklimatyzacja, pakowanie mułów.

Trekking do Plaza de Mulas (baza).

Aklimatyzacja w Plaza de Mulas i eskapady w górę (drugi po Evereście największy na świecie obóz wspinaczkowy).

Wspinaczka do Nido de Condores.(5.200 m n.p.m.).

Do góry