PODSUMOWANIE PIERWSZEJ POŁOWY SEZONU T4B BIKE TEAM

Patrząc na wyniki sportowe zawodników T4B Bike Team, można powiedzieć, że zawodnicy zimy nie przespali. W tym roku główny nacisk postawili na dwa cykle wyścigów: kolarstwo górskie czyli Lotto Poland Bike Maraton i szosa, czyli Kross Road Tour.

W cyklu Lotto Poland Bike Maraton po 8 wyścigach drużyna zajmuje 16 miejsce na 125 sklasyfikowanych drużyn. Świetnie w tym sezonie dla drużyny punktuje Radosław Kamiński, który z wyścigu na wyścig przyjeżdża w pierwszej piątce w swojej kategorii wiekowej. Należy docenić jego 1 miejsce w Radzyminie i 3 w Nadarzynie. Ponadto wysoki poziom prezentują: Arkadiusz Wyszkowski, Martin Fedor, Marcin Rogiński.

Miłym akcentem po pierwszych startach w MTB był wyścig szosowy Skoda Velo Toruń. Wyścig odbył się 8 maja, zorganizowany był przez Michała Kwiatkowskiego (mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 roku oraz drużynowego mistrza świata w jeździe na czas z roku 2013). Na linii startu stanęło blisko 1,5 tysiąca zawodników. Sławek Sokolnicki zdobył 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Drużynowo zdobyliśmy 2 miejsce.

Pierwsze szlify „pure mtb” drużyna zdobyła w ostatni weekend majowy podczas czterodniowej etapówki Beskidy MTB Trophy. O poziomie trudności imprezy niech świadczy fakt, że na 700 osób startujących, 129 nie udało się ukończyć wyścigu. Trophy są kwitowane w środowisku kolarskim jako „pure mtb”. Była to walka z palącym słońcem, padającym deszczem i śliskimi zjazdami. W niezwykle trudnym i wymagającym wyścigu wystartowało 3 zawodników T4B Bike Team.

Miłym zaskoczeniem są wyniki w cyklu wyścigów szosowych Kross Road Tour. Po trzech wyścigach zajmujemy drużynowo 2 miejsce na 40 sklasyfikowanych drużyn. Świetnie dla teamu punktuje Gabriel Girau, który w generalce zajmuje 1 miejsce w kategorii wiekowej i 3 w open. Równie dobrze spisuje się Zbigniew Bober z 1 miejscem w generalce w kategorii wiekowej.

Świetne wyniki notujemy także w innych cyklach m.in. w Mazovia MTB Maraton, gdzie na wyróżnienie zasługuje dwóch zawodników Marcin Lange i Paweł Słupek. Paweł po 5 wyścigach w klasyfikacji generalnej zajmuje 2 miejsce w kategorii wiekowej M2, a Marcin 10 miejsce w kategorii M3.

Oprócz regularnych startów w zawodach grupa jest aktywna także w innych przedsięwzięciach. Impreza, której towarzyszyło zbudowanie trasy i jej oznaczenie podczas zawodów Mazovia MTB w Ciechanowie 12 czerwca, przyciągnęła do Ciechanowa blisko 1000 osób. Członkowie T4B Bike Team uczestniczyli również w V Ciechanowskim Festiwalu Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych, gdzie promowali Stowarzyszenie i zachęcali mieszkańców do uprawiania sportu, szczególnie kolarstwa.

Przed drużyną druga połowa sezonu, która będzie niezwykle intensywna, ciekawa i wyczerpująca. Trzymamy kciuki☺.

 

kross_road_tourv2

dsc_5331v2

Do góry