NASZE REALIZACJE SPEŁNIAJĄ WYMOGI UNIJNYCH REGULACJI PRAWNYCH.

1 maja 2019 r. obchodziliśmy 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej. Ten historyczny moment z 2004 r. miał dla Grupy T4B również istotne znaczenie z punktu widzenia realizowanych projektów. Właśnie wtedy wdrożyliśmy na pierwszym przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej system wspomagania odpraw celnych, regulowany odtąd przepisami unijnymi. Zintegrowany System Obsługi Granicy (ZSOG) CAIFS II sukcesywnie wprowadzano w kolejnych izbach celnych, obejmując swoim zasięgiem całą Polskę. Projekt ten przyczynił się w znacznym stopniu m.in. do zautomatyzowania odpraw granicznych towarów czy osób przez zewnętrzną granicę Unii Europejskiej oraz podniesienia jakości i efektywności pracy funkcjonariuszy.

Projekt Cyfrowa Granica

Następstwem dotychczas funkcjonującego systemu stała się Cyfrowa Granica. To największe i najbardziej złożone przedsięwzięcie informatyczne podejmowane przez Krajową Administrację Państwową w ciągu ostatnich 15 lat. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu i implementacji rozbudowanych systemów dla największych obiektów użyteczności publicznych i tym razem realizacja tego zaawansowanego technologicznie projektu przypadła naszej firmie. Nasz autorski produkt w pełni dostosowany do przepisów Unijnego Kodeksu Celnego ma zintegrować stosowane technologie na wszystkich przejściach granicznych w kraju, a jest ich ponad 50. Ułatwi to znacznie współpracę różnych służb i systemów operacyjnych. Co więcej, podniesie poziom bezpieczeństwa w obrębie przejść nie tylko w Polsce, ale również w pozostałych krajach członkowskich Unii Europejskiej. Skala projektu jest ogromna, o czym może świadczyć chociażby wartość przedsięwzięcia: prawie 74 mln pln brutto.

O tym, jak wyglądają prace nad Cyfrową Granicą można przeczytać m.in. w magazynie T4B. W ramach premierowego wydania istnieje możliwość otrzymania go całkowicie bezpłatnie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adres: redakcja@t4b.com.pl lub wypełniając formularz na stronie: http://t4bmagazine.pl/

 

 

Do góry