PIERWSZE ROZWIĄZANIE SKUTECZNEJ SEGREGACJI ODPADÓW DLA OSIEDLI WIELORODZINNYCH.10 maja 2019 r. startuje pierwsze i jedyne na świecie rozwiązanie pn.System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master ELMO (Elektroniczny Licznik Miejskich Odpadów).

To innowacyjny sposób na rozliczanie mieszkańców zabudowy wielorodzinnej z zadeklarowanej segregacji śmieci.

Na wybranym osiedlu nr 5 „Płońska” w Ciechanowie w trzech dogodnie usytuowanych lokalizacjach będą zamontowane estetyczne pojemniki na odpady, które zastąpią standardowe kosze. Inteligentne obudowy nie tylko ważą i klasyfikują śmieci z gospodarstw domowych, ale również zabezpieczą teren przed rozprzestrzenianiem się odpadów, zapewniając czystość na osiedlu i przyjazne środowisko.

Mieszkańcy za pomocą otrzymanych naklejek z indywidualnymi kodami w łatwy i dogodny sposób będą mogli realizować obowiązek segregacji odpadów. Celem miasta jest objęcie systemem również pozostałych zabudowań wielorodzinnych w Ciechanowie.

Warto zaznaczyć, iż wdrożenie pilotażowego programu to efekt lokalnej współpracy Grupy T4B (autora rozwiązania), władz miasta, spółdzielni mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. oraz Fundacji Łydynia.

Więcej o pilotażowym programie znajdą Państwo na stronie T-Master.

 

Do góry