BEZDOTYKOWE POJEMNIKI W CIECHANOWIE

Nowe moduły ELMO Sytemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master od dziś służą mieszkańcom Ciechanowa.

 

Inteligentne pojemniki T-Master ELMO (skrót od Elektroniczny Licznik Miejskich Odpadów) w nowej odsłonie mają dziś swoją premierę!

Absolutną nowością jest bezdotykowa obsługa pojemników dzięki automatycznym klapom, które podnoszą się samodzielnie po zeskanowaniu kodu QR przyklejonego na worku z odpadami. Kolorowe diody i przyjazne komunikaty głosowe ułatwiają mieszkańcom korzystanie z urządzenia.

 

 

W czasach pandemii automatyzacja urządzeń, mająca na celu ograniczenie ich bezpośredniego kontaktu z człowiekiem jest jak najbardziej wskazana. Podczas projektowania nowego modułu zależało nam na tym, aby ułatwić mieszkańcom niezbyt lubianą czynność „wyrzucania śmieci”, ale także wpisać się w obowiązujący reżim sanitarny– tłumaczy Łukasz Chocholski, Kierownik ds. Klientów Kluczowych T-Master.

O bezpieczeństwo osiedla „Płońska 5” dba także system kamer CCTV, które pomagają zwalczać zachowania niepożądane np. podrzucanie odpadów wielkogabarytowych, i skutecznie zniechęca do wszelkich aktów wandalizmu. Bieżący monitoring wpływa na utrzymanie porządku w obrębie pojemników.

Dodatkowe korzyści dla użytkowników T-MASTER SISO

Wraz z wdrożeniem ELMO mieszkańcy osiedla otrzymali pakiet kodów QR oraz instrukcję aktywacji indywidualnego konta online w Systemie Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master.

Użytkownicy, którzy zarejestrują się w systemie T-Master SISO mogą mieć bieżący podgląd ilości i rodzaju produkowanych przez siebie odpadów. Dzięki aplikacji wiedzą zawczasu o kończących się kodach i mogą w porę zgłosić się po nowy pakiet. Ciekawą funkcjonalnością jest również możliwość porównania segregacji swojego gospodarstwa domowego z pozostałymi w bloku i na osiedlu. Poręczna jest także informacja o aktualnym statusie pojemników, dzięki czemu w przypadku przepełnienia danego pojemnika od razu jesteśmy skierowani do innej dostępnej lokalizacji– mówi Agnieszka Rychlicka, V-ce Prezes T-Master.

Inteligentne pojemniki wraz z systemem informatycznym dostarczono w ramach realizacji zamówienia publicznego dla Gminy Miejskiej Ciechanów. Spółka T4B jest wykonawcą tego projektu.

Do góry