T-Master dla Świebodzina

Świebodzin, po Ciechanowie, Zamościu i Śremie, jest kolejnym miastem, w którym T4B zainstaluje System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master. Umowa na realizację tego projektu została podpisana 3 października 2022 roku przez Andrzeja Olińskiego, dyrektora pionu klientów kluczowych, członka zarządu T4B Sp. z o.o. i Tomasza Sielickiego, burmistrza Świebodzina.

Świebodzińskie wdrożenie będzie przebiegało dwuetapowo. Rozpoczniemy od zainstalowania 104 elektronicznych urządzeń do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, które obsłużą 1008 gospodarstw domowych. Moduły ELMO staną na Osiedlu Widok. Ta wyjątkowa technologia do selektywnej zbiórki odpadów jest nie tylko nowoczesna, ale także wspiera zachowania proekologiczne. Rozwiązanie umożliwia (dzięki legalizowanej wadze) gromadzenie danych o rodzaju i wadze wyrzuconych odpadów. Informacje te, przypisane do konta gospodarstwa domowego, w przyszłości pozwolą rozliczać się za odpady tak, jak za prąd, wodę czy gaz, czyli na podstawie realnie wyprodukowanej masy odpadów.

Drugim etapem wdrożenia będzie uruchomienie roku nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ePSZOK247. Rozwiązanie to, pierwsze w Polsce, umożliwi uprawnionym mieszkańcom dostarczenie tzw. odpadów problematycznych (np. elektrośmieci, resztek farb, środków ochrony roślin) i gabarytowych (np. mebli, odpadów budowlanych) do punktu zbiórki w dogodnym dla nich czasie i w wygodny sposób.

Koszt inwestycji wyniesie 13,5 mln PLN.

podpisanie umowy w Świebodzinie 3.10.2022
podpisanie umowy w Świebodzinie 3.10.2022
Do góry