Hrubieszów zyska nową jakość w segregacji odpadów z T4B Group.

Hrubieszów – kolejne miasto które zadba o poprawę skuteczności segregacji odpadów z Systemem Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master.

Już wkrótce Hrubieszów zyska nową jakość w sposobie gromadzenia i segregacji odpadów. W ramach umowy podpisanej pomiędzy burmistrzem miasta Hrubieszów a T4B, zaprojektujemy, dostarczymy i uruchomimy kompleksowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów na terenie Gminy Miejskiej Hrubieszów. Wartość realizacji prac wyniesie ponad 9 mln zł brutto. Z autorskiego rozwiązania firmy T-Master docelowo korzystać będzie 953 gospodarstw domowych z wybranych hrubieszowskich osiedli.

W miejsce dotychczasowych pojemników pojawi się 106 sztuk estetycznych modułów T-Master, które zapewnią nowoczesny i higieniczny sposób segregacji odpadów. Specjalnie dedykowane kody QR, naklejane na worek z odpadami posłużą do automatycznego i bezdotykowego otwierania klap pojemników. Nie bez znaczenia jest również poprawa bezpieczeństwa w okolicy poprzez zintegrowany z pojemnikami system monitoringu. Wszystko to wpłynie na komfort użytkowania, prestiż lokalizacji, ale przede wszystkim na skuteczniejszą segregację odpadów rozliczaną indywidualnie na podstawie ich masy i rodzaju.

Nowoczesne technologie SISO T-Master to duży krok w stronę cyfryzacji gospodarki odpadami, który usprawni jej obszary m.in. w klasyfikowaniu odpadów jako surowców wtórnych oraz zarządzania ich odbiorem. Hrubieszów jako drugie, po Zamościu, miasto w województwie lubelskim, dzięki systemowi T-Master zadba o realizację celów środowiskowych związanych z koniecznością osiągania założonych poziomów recyklingu. Zarządca gminy będzie mógł uzyskać wiedzę o odpadach generowanych przez mieszkańców: przede wszystkim czy dane domostwo prowadzi selektywną zbiórkę. Wszystko to umożliwi monitorowanie jakości segregacji na bieżąco i uniknięcia kar za niewywiązanie się z tego obowiązku. – relacjonuje Andrzej Oliński, wiceprezes Zarządu T4B Group.

O skutecznym działaniu naszego urządzenia przekonali się już mieszkańcy Ciechanowa, Zamościa, Śremu, Świebodzina, Rumii, czy Bystrzycy Kłodzkiej. Znajdując szerokie zastosowanie w gromadzeniu różnorodnych surowców wtórnych, system z powodzeniem wykorzystywany jest również we Wrocławiu, Krakowie i Pilawie. Rosnące zainteresowanie produktami T4B Group pozwala nam sądzić, że lista miast wyznaczających trendy w segregacji odpadów będzie stale rosła, tak jak kształtowanie się świadomości i postaw proekologicznych całego społeczeństwa.

 

 

 

 

 

Do góry