TEATR BAJ ODDANY DO UŻYTKU

Konsorcjum firm: T4B Budownictwo i T4B, zakończyło rewitalizację i modernizację budynku przy ul. Jagiellońskiej 28 w Warszawie.  Kultowy Teatr Baj zyskał szykowny wygląd oraz nowoczesne przestrzenie. Dziś placówka służy nie tylko jako obiekt kulturalny, ale i…przedszkole.

Teatr Baj został oddany do użytku. Obiekt został wyremontowany zgodnie z zaleceniami Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków i dostosowany do potrzeb jego użytkowników. Rewitalizacja i modernizacja obiektu wzniesionego na początku XX wieku pozwoliła wydzielić odrębne strefy do działania Teatru BAJ i Przedszkola nr 163. Powstała przestrzeń łączy funkcję kulturną oraz oświatową.

W części teatru znajduje się sala teatralna z widownią na 180 osób i sceną wyposażoną w trójkondygnacyjny mechanizm zapadni scenicznych, sala kameralna dla grup 25-osobowych oraz zaprojektowane i wprowadzone zaawansowane technologie teatralne.

Zakres prac, za które odpowiedzialne było konsorcjum T4B Budownictwo i T4B objął m.in.:
– wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej,
– remont budynku z zachowaniem oryginalnych materiałów wykończeniowych,
w tym przywrócenie historycznego detalu architektonicznego na elewacji,
– instalację sanitarną i deszczową, przebudowę i przystosowanie instalacji wodociągowej, elektrycznej i teletechnicznej oraz przyłączy do funkcji obu placówek, zagospodarowanie terenów zielonych.

Wielobranżowy projekt budowlany i wykonawczy został opracowany przez FS&P Arcus Sp. z o.o., zespół projektowy: arch. Mariusz Ścisło, arch. Dorota Morelewska.

Cieszymy się, że #T4BGroup ma swój udział w tworzeniu nowej historii Warszawy.

KLIKNIJCIE i zobaczcie jak dziś prezentuje się Teatr Baj!

Teatr Baj przed modernizacją
Teatr Baj po modernizacji
Teatr Baj – widok na plac zabaw przedszkola nr 163
Teatr Baj – widok budynku po rewitalizacji
Do góry